Lütfü Kaplanoğlu’nun 14. Kişisel Sergisi “Arf” Açılıyor!Mod-Ada Atölye Galeri’nin ev sahipliğini yaptığı Lütfü Kaplanoğlu’nun “Arf” adlı sergisi, 25 Mayıs – 16 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.


Gravürle ilgili sanat etkinlikleri düzenleyen Engravist markasının yaratıcısı Lütfü Kaplanoğlu, 14. kişisel ve 2. gravür sergisi ile sanatseverlerle buluşacak. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi olan Kaplanoğlu, Toronto’da açtığı ilk gravür sergisinin ardından İstanbul’da da gravürlerini görücüye çıkaracak.

Sanatçı, sergiye adını veren “Arf” sözcüğünün kelime anlamından hareketle Anadolu’nun “güzel kokusu”nu eserlerine yansıtma amacı güdüyor. Kültürlerin doğup, gelişip, yayıldığı yer olan Anadolu, sanatçının yapıtlarında farklı öğelerle yoğrularak hayat buluyor.
Kaplanoğlu, zengin bir kültürel mirasa sahip olan Anadolu coğrafyasını,  gravür sanatının çağdaş yorumlamalarıyla buluşturarak özgün bir bakış ortaya koyuyor. 
Sanatçının düş dünyasının süzgecinden geçerek ortaya koyulan ve Anadolu’nun çok  sesliliğine eşlik eden “gravür” dokunuşu, kapılarını tüm sanatseverlere açıyor.

Mod-Ada Atölye Galeri’de 25 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında görülebilecek serginin açılış kokteyli 25 Mayıs günü saat 17.30’da olacak.

Sosyal Medyada Paylaş
Merdiven Altı

Merdiven Altı

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

View all posts by Merdiven Altı →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: