merdivenaltiyazar.com ziyaretiniz ve kullanımınız aşağıdaki kullanım şartlarına tabidir.

Bu sözleşmede yer alan tanımlar aşağıda yer almaktadır:

Merdiven Altı: merdivenaltiyazar.com sitesi ve bu uzantıya sahip tüm subdomainleri ifade etmektedir.

Kullanıcı: merdivenaltiyazar.com sitesine üye olmuş kişileri ifade etmektedir.

Ziyaretçi: merdivenaltiyazar.com sitesine üye olmadan ziyaret eden kişileri ifade etmektedir. Ziyaretçilere bu sözleşme kapsamında okur denilebilmektedir.

Sözleşme: Kullanıcı ve gizlilik politikasını ifade etmektedir.

Merdiven Altı İlkeleri: merdivenaltiyazar.com adresinde yer alan Merdiven Altı İlkelerini ifade etmektedir.

 1. Merdiven Altı kullanıcı ve okurları merdivenaltiyazar.com adresini ziyaret ederek bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılmaktadır.
 2. Merdiven Altı kullanıcı ve okurları bu sözleşme ile merdiven altı ilkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı hareket etmeyeceğini taahhüt eder. Aksi durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.
 3. Kullanıcı Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu sözleşmeler ve diğer ülke yasalarına aykırı hareket etmeyecek, zararlı, tehdit içerikli, pornografik, ırkçı, hakaret ve taciz edici paylaşımlar ile 3. Kişilerin kişilik haklarına zarar verecek paylaşımlarda bulunmayacağını taahhüt eder.
 4. Kullanıcı Merdiven Altı İlkeleri çerçevesinde siyasi içerikli paylaşımda bulunmayacağını taahhüt eder.
 5. İçeriğin kanunlara uygun olduğundan kullanıcı sorumlu olup Merdiven Altı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
 6. Kullanıcı diğer kullanıcılara karşı hukuki ve cezai sorumluluğu gerektiren hiçbir mesaj, bilgi, veri, metin, yazılım veya imajlar veya diğer herhangi bir tür materyali iletmeyeceğini taahhüt ederek kabul eder. Aksi halde hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.
 7. Kullanıcı, hesaplarında hiçbir hukuka aykırı veri yer almadığını taahhüt eder.
 8. Kullanıcı, profilindeki bilgiler ve içeriğe ait bilgilerin doğruluğundan sorumludur.
 9. Merdiven Altı daha önceden sitede yazar olmuş ve yazıları yayınlanan okur ve yazarlara önceden haber vermeksizin profil oluşturma ve hesap açma hakkına sahiptir. Kullanıcı dilerse Merdiven Altı ile iletişime geçerek hesabını devralabilir.
 10. Kullanıcı başka birinden izin almaksızın başka biri gibi davranmamayı ve onun adına paylaşımlarda bulunmamayı taahhüt eder. Bu durumda sorumluluk kullanıcıya aittir.
 11. Kullanıcılar paylaşımda bulunurken Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundaki usule uygun hareket etmeyi, yayın hakkına sahip olmadığı paylaşımlarda atıfta bulunarak ve diğer usullere riayet ederek paylaşımda bulunacağını taahhüt eder. Aksi halde sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcı bu durumda Merdiven Altı’nın uğradığı ve uğrayabileceği maddi ve manevi tüm zararı tanzim etmekle yükümlüdür.
 12. Kullanıcıların yapacağı her türlü mesaj, paylaşım, gönderi editör onayından geçse dahi kullanıcı sorumluluğunda olup Merdiven Altı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
 13. Kullanıcı, Merdiven Altı’nın tek taraflı olarak kullanıcıya haber vermeden içerik paylaşmasını engelleyebileceğini, paylaşılmış içeriği kaldırabileceğini, değiştirebileceğini, kullanıcı hesabındaki bilgileri silebileceğini ve kullanıcıyı üyelikten çıkartabileceğini kabul eder.
 14. Kullanıcılar tarafından 1 (bir) yıl boyunca işletilmeyen hesaplar silinerek gönderileri Konuk Yazar kullanıcısına devredilebilir.
 15. Kullanıcı hesaplarında yer alan bilgiler ve hesap şifresinden kullanıcı sorumludur. Kullanıcı hesaplarının diğer kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda derhal Merdiven Altı ile iletişime geçilecektir.
 16. Kullanıcı hesaplarının diğer kişiler tarafından ele geçirilmesi ve hukuka aykırı, kötü niyetli paylaşımlarda bulunulması durumunda her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.
 17. Bu sözleşme kullanıcı ve okurlara önceden haber vermeksizin değiştirilip güncellenebilir.
 18. Kullanıcı ve okurlar bu sözleşme hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

Sözleşmede bahsi geçen Merdiven Altı İlkeleri ve Gizlilik Politikasına buradan ulaşabilirsiniz.