1. Ana Sayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


Çok büyük hedeflerimiz yok.

Endüstri koşullarına yenilip eserlerini yayınlayacak mecra bulamayan yazarlara ‘Merdiven Altı’ bir tezgah kurmak istedik sadece…

Paramız olsaydı basılı dergi çıkarmaktı niyetimiz. Ancak, matbaa sahibinden haciz mektubu almaktan korktuğumuz için böyle bir işe girdik.

İsteğimiz, herkesle kardeş bir fikir – sanat platformu oluşturmak. Kültür – sanat alanında uğraş veren, emek verip çaba harcayan herkesin destekçisiyiz.

Şiir, eleştiri, kısa film, belgesel, röportaj, fotoğraf, çizim, illüstrasyon, sinema eleştirisi, kitap tanıtımı, müzik, video çalışması vb. türlerdeki eserlerinizi bize gönderebilirsiniz, seve seve yayınlarız.

Hepinizi paraya boğmak isterdik. Nitekim biz de kuruş kazanmadığımız için yazarlarımıza maddi bir yardımda bulunamıyoruz. Fakat teşekkür edebilme gibi bir lüksümüz var, bunu asla esirgemeyiz.

Kendini kuytuda kalmış hisseden herkesi buraya davet ediyoruz. Birlikte daha büyük boşluklar oluşturabilmek için kurduk Merdiven Altı Yazar’ı. Şimdi hep beraber tekrar ediyoruz:

“ Hepiniz vardınız, hiçbiriniz yoktunuz. “

                                                                             Editör
Merdiven Altı

1-   Merdiven Altı kolektif bir oluşum olup edebiyat ve sanat çerçevesi ve bunun dışında da her neviden yayınları yayınlayan bir sitedir.

2-   Merdiven Altı hiçbir kuruma bağlı olmaksızın çalışır.

3-   Merdiven Altı’nın siyasetle hiçbir ilgisi yoktur. Hatta bu kelimenin ne anlama geldiğini bile bilmez. Bu nedenle her ne olursa olsun siyasi içerikli şeyleri yayınlamaz (Gözünden kaçtıysa af ola – Uyarınız…)

4-   Merdiven Altı sanatı kendi egosu için kullananlara karşıdır

5-   Sitede ve dergide yayınlanan yazılar, görseller ve videolar yalnızca sahibini bağlar. Yalnız Merdiven Altı bu içerikleri kendi platformlarında paylaşma hakkına sahiptir.

6-

7-   Merdiven Altı diğer site, dergi ve fanzinleri kendine dost sayar.

8-   Bu maddeler zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Tüm kullanıcılar bu maddelerin güncel durumlarını kabul etmiş sayılır.

9- 6. maddedeki boşluk Merdiven Altı ve tüm insanlığın içindeki kocaman boşluğu ifade eder ve anlatılamaz.

Merdiven Altı Yazar