Yere Düşen Travma 4. sayısında Ali Lidar’ı konuk ediyor!
Yere Düşen Travma 2013 ün Kasım ayında Paskalya Tavşanı tarafından kurulan ve sadece Paskalya Tavşanı nın sakinleşmesi için yazdığı yazıları paylaşan ufak bir facebook sayfasıydı. Ama işler tahmin ettiğim gibi gitmedi ve sayfa bir topluluk halini aldı. Paskalya Tavşanına yazar demeye başladılar. Okuyucuların istediği doğrultusunda Şubat ayında sayfayla aynı adı taşıyan ilk fanzinini çıkardı. Eylül ayına kadar tek kişilik bir proje olan sayfa Eylül ayında Rabarba mahlaslı bir yazar ve Deniz isimli bir çizerle bir ekip haline dönüştü ve geçen hafata fanzinlerinin 4 üncü sayısını çıkardı.
İsim konusunda tam planım yoktu. Birden aklıma böyle bir isim geldi ve Yere Düşen Travma ismiyle sayfayı açtım
İçerik olarak Paskalya Tavşanı nın hayat felsefesinden yola çıkarak “Babamız bizi sevmedi çirkiniz.” diyerek. Çirkinliğini, yalnızlığını anlatıyor. Bunun yanı sıra insanların basitliğini, nankörlüğü ve zayıflıklarını ve intihar, ölüm gibi duyguların gerekli bir his olduğunu anlatıyor.
Yazar olarak dediğim gibi ilk önce Paskalya Tavşanı’nın tek kişilik bir projesiydi. Şimdi Rabarba isimli yeni bir yazarla bir ekip işine dönüştü ve yeni projeler peşinde koşuyoruz. 4 üncü sayımızda konuğumuz Ali Lidar dı ilerleyen sayılarda daha farklı yazarlarla irtibata geçebilirsek daha güzel işler yapacağız. • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir