Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları – Devrim Kunter


Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları


Yeditepe Canavarı:


Devrim Kunter’in yazıp çizdiği “Yeditepe Canavarı” Seyfettin Efendi’nin ilk tam maceralı albümü olma özelliğini taşıyor.


Giovanni Scognamillo’nun önsözünden:


“Severlerinin tutkuyla takip ettiği bir altkültür ürünü olan çizgi roman ülkemizde ne yazık ki yaygın olarak okunmayan ve bu nedenle de piyasada kendine yer bulmakta zorlanan bir tür. Bu bağlamda Türk çizgi romanına giren yeni bir hikaye biz okurlar için heyecan verici, yazan içinse büyük bir başar. Devrim Kunter bizleri Cumhuriyet’in ilk yıllarından İfşa-yi Sırr ekibinin maceralarıyla, yerli bir hafiye ile tanıştırıyor.

Arka Kapak Yazısı:


İstanbul, 1924…


Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var. Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar. Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir