Plüton’u Öldürmek – Serpil Tuncer


Varlığıyla kâinatı şenlendiren insanoğullarından tarih öncesinde yaşamış Neandertallerin hayata tutunma hikâyesidir “Plüton’un Ölümü.” Tao ve İsimsiz, yetişkin iki kardeştir. Tao iri yarı bedenine inat, aklı kıt birisidir. Bir kahramanlık gösteremeyen kardeşinin adı ise konulmamıştır henüz. Düşünen, irdeleyen, düzene baş kaldıran İsimsiz, ağabeyi Tao’nun tam zıttıdır. Mağara yaşamının dışında da bir hayatın filizlendiğini fark eden İsimsiz, karşılık bulmasını arzu ettiği aşkına yakın olmak için mağaradan ayrılıp yeni bir maceraya atılır.


İsimsiz, cesareti ve içinde büyüttüğü sevgisi sayesinde hem bir isme hem de sevdiği kıza kavuşabilecek mi? Sahte ilahlara tapan, büyücülerin etkisindeki mağara adamlarının kendisine biçtikleri cezayı İsimsiz nasıl karşılayacak? İsimsiz içindeki büyücünün sözlerinin ne kadarına itibar edecek? Peki, ya Plüton?


Plüton da kim diyecek olursanız, işte bu metnin satır aralarında gizli. Ölümü ise geride bıraktıkları için büyük bir kayıp!


Kısa ama onurlu bir yaşam sürmüş, ailesi ve kabilesinin var olma savaşına yaşamını feda edebilecek kadar yüce gönüllü bu genç mağara adamının yaşam öyküsü okumaya değer.

Roman tadındaki bu novella, sizi sarıp sarmalayacak.

 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir