Uluslararası Altın Portakal Film Festivali


Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın Jürisi Belli oldu.
Jüri başkanlığı yapacak Yılmaz Erdoğan’ın yanı sıra, senarist ve yönetmen Belmin Söylemez, sinema ve tiyatro oyuncu Bülent Emin Yarar, senarist ve oyuncu Ebru Ceylan, görüntü yönetmeni Hayk Kirakosyan, edebiyat dünyasının önemli isimlerinden İskender Pala, sinema ve tiyatro oyuncusu Meral Çetinkaya, film müziğinin usta isimlerinden Selim Atakan ve oyuncu Songül Öden, jüriyi oluşturan isimler oldu.


10-18 Ekim tarihlerinde başlayacak festivalin, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu.

Hint asıllı sinemacı Chaitanya Tamhane’nin 71. Venedik Film Festivali’nde “Geleceğin Aslanı” ödülüyle dönen filmi “Court/Mahkeme”, Karlovy Vary’de East of West ödülü için yarışan Sırp yönetmen Darko Lungulov’un “Monument to Michael Jackson/Michael Jackson Anıtı”, Macar yönetmen Kornel Mundruczo’nun Cannes’te çok ses getiren filmi “White God/Beyaz Tanrı”, Sochi’de düzenlenen Kinovatr Film Festivalinde büyük ödül, en iyi görüntü ve film eleştirmeleri ile film araştırmacıları birliği ödüllerini toplayan Rus yönetmen Alexandr Kott imzalı “Test”, Fransız sinemacı Marienne Tardieu imzasını taşıyan “Insecure/Çekingen”, İsveçli yönetmen Ruben Östlund imzalı “Force Majeure/Turist” filmleri Altın Portakal’ın uzun metraj kategorisinde yarışacak.

Ayrıca, Mortezai imzalı “Macondo”, Filistinli kadın yönetmen Suha Arraf’ın ilk uzun metraj filmi “Villa Touma”, Çinli genç yetenek Xin Yukun’un ilk filmi “Binguan/Dağdaki Tabut” ve Polonyalı yönetmen Maciej Pieprzyca imzalı “Life Feels Good/Her Şeye Rağmen” filmleri de Altın Portakal’da yarışacak.

 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir