1. Ana Sayfa
  2. Dergi/Fanzin
  3. AlDente Fanzin Yayın Hayatına Başladı!

AlDente Fanzin Yayın Hayatına Başladı!


Temmuz ayının ortalarında AlDente Fanzin yayın hayatına giriş yaptı.
AlDente, çekirdek bir ekiple hazırlanan ve “az çoktur” mottosu ile yola çıkan bir fanzin. Tek tipleşen fanzin ve dergilerde değil yazmayı, onları okumayı dahi istemez hale gelen bir kitleye hitap edecek olan bu fanzinin ekibi, “hatır gönül diyerek kötü yazıların basılmasından ve hatta sevgili kontenjanı açılmasından rahatsız” olduklarını belirtirler.


Amaçları “Okurun eline aldıktan sonra duvara fırlatmak istemeyeceği, içeriğiyle tatmin edecek bir oluşum kurmak” olan çekirdek ekibimiz ilk sayıları için dışardan gönderilen yazılardan ağızlara layık bir derleme sunmaktalar.

 Öyküleriyle Burak Malkoç, Koray Işıldak, Eren Yekta, Ece Çavuşlu, Hasan Basri Çifci, Alexis Nosiros, Şafak Yüksel ve Mehmet Berk Yaltırık’ın katkıda bulunduğı ilk sayıda Kaan Koç ve Yaşar Kavas’ın da şiirleri yer almaktadır.

Konu yergi olunca herkesin aslan kesildiği ancak yapıcı bir eleştiri yapmaktan erinildiği günümüz dünyasında, AlDente ekibi eleştirenlerine hediye vermeyi vadediyor. Okurlarıyla sadece twitter üzerinden iletişime geçecek olan yazarları, okurlarının “yapıcı” eleştirilerini  ve “kapsamlı” beğenilerini heyecanla bekliyor. Bu sebeple fanzin içerisinde her yazarın twitter adresini veriyor ve okurların hem fanzini hem de yazarı etiketleyerek yorum yapmasını talep ediyorlar.

Sıradanlaşma belirtileri gösterdiğinde kendini imha etmeye söz veren AlDente Fanzin’i bulabileceğiniz yerler şimdilik:

Taksim Mephisto
Taksim 26A
Beşiktaş Mephisto
Kadıköy İkinci Yeni
Kadıköy Mephisto
Kadıköy 26A
Kadıköy Sosyal Sahaf
Twitter: https://twitter.com/aldentefanzinYorum Yap

Yazar Hakkında

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

Yorum Yap