Ünlü Yazarlar Sevdikleri Karakterlere Bürünürse!

Her kitap okurunun çocukken okuduğu kitaplardan, içine işlemiş bir karakter mutlaka vardır. Bunun illa fantastik edebiyattan ya da bilimkurgu kitaplarından olması da şart değil elbette. Edebiyatın birçok türü bulunuyor. Yazarların karakterlerini o kadar benimsiyoruz ki, ufak bir noktayı kaçırıyoruz. O yazarların da çok sevdiği karakterler var.

Fotoğrafçı Cambridge Jones, The Story Museum için yeni bir sergi hazırlıyor. Bu serginin farklı yanı ise ünlü yazarların çocukken en sevdiği karakterlere bürünmesi. Edebiyat konusunda uzman 26 farklı yazar, Jones’in ricasını kırmayıp makine karşısına geçmiş.

Jones, yeni sergisine katılacak kişilerin fotoğraflara baka kalmasını istediğini dile getiriyor. “Yazarların fotoğraflarını çekmek, okuyucuları için ilgi çekici değil. Ben de bu yazarların iznini alarak olaya biraz daha eğlence katmak istedim. Onlardan çocukluk kahramanlarını canlandırmalarını rica ettim” diyor. Fotoğrafçıya, Royal Shakespeare Company ve National Theatre da yardımda bulunmuş.

Aralarında Neil Gaiman, Terry Jones, Terry Pratchett gibi yazarların bulunduğu 26 fotoğraf, 2 Kasım tarihine kadar sergilenecek. Eh, The Story Museum Birleşik Krallık sınırlarında bulunduğu için “hadi” deyince kalkıp gidemiyoruz. Biz de aralarından ilgi çekenleri sizler için derledik.

Cambridge Jones, Maceracı Biggles kostümünde.
Holly Smale, Narnia Günlükleri’nden Beyaz Cadı kostümünde.
Terry Pratchett, Just William kostümünde.
Terry Jones, Rupert the Bear kostümünde.
Michael Morpurgo, Büyük Umutlar’dan Magwitch kostümünde.
Malorie Blackman, Oz Büyücüsü’nden Batı’nın Kötü Cadısı kostümünde.
Benjamin Zephaniah, Anansi the Spider kostümünde.
Anthony Horowitz, Dr. Jekyll ve Mr. Hyde kostümünde.
Francesca Simon ve Stephen Butler, Alice Harikalar Diyarı Kupa Kraliçesi ve Çılgın Şapkacı kostümünde.
Neil Gaiman, The Willows’dan Badger kostümünde.
Philip Pullman, Hazine Adası’ndan Long John Silver kostümünde.
Kaynak: www.frpnet.netAklınızdan Ne Geçiyor? Cevabı iptal et