SESSİZ BİR MANİFESTO

Sessiz Fanzin.
İnsanlığı yalnızca kelimelerin kurtaracağına inanan, tek telaşı beyaz bir sayfayı yüreklerinde birikenlerle süslemek olan, bir umudun peşinden çocuksu bir sevinçle koşan altı kişilik bir ekibin sessiz iç dökümü.

Her doğum sancılı olur derler. Bizim de doğumumuz sancılı oldu. Çünkü yıllardır içimizde kanattığımız umutlarımız vardı, yarına dair. Sonra hayallerimiz vardı, tıpkı bir kuşun ilk kanat çırpacağı günü sabırsızlıkla beklediği gibi, gerçekleşmesini dört gözle beklediğimiz hayallerimiz. İnsana ve topluma dair hayallerimiz. Bunca zaman böyle gelmiş ama böyle gitmemeli diyerek içimizde biriktirdiklerimiz vardı. Yıllardır içimizde sessiz yaşattıklarımız vardı, tıpkı yaşadığımız gibi.
Artık istesek de engel olamayız içimizden taşanlara. İstesek de durduramayız. Yine susmalarını söyleyemeyiz onlara. Bunca yıldır kulakları sağır edercesine sustular zira.
Sessiz!
Artık hiç kimsenin hiçbir şeye hayatını adamayışına bir tepkidir. İsyandır, bizi biz yapan şeylerin hiçe sayılarak, her gün biraz daha maddeye teslim edilen sahte ruhlara ve bu ruhların değersizleştirdiği samimiyetten uzak duygulara. Hayatta düşlerin tek gerçeklik olduğuna inanan ve düşlerinden başka verecek hiçbir şeyleri olmayanların çığlığıdır. En az hayalleri kadar güzel olanların yarınlara dair besledikleri son umutlarıdır. Her mevsim kalbinin kışlarına hazırlananların sancılı telaşıdır. Gidenlerin ardında bıraktıkları zamana işleyen tebessümleridir. Bir kitabın sararmış yapraklarından içlerine çektikleri kâğıt ve mürekkep kokusunda kendini arayanların kaybolmuş kimlikleridir.
Ve en nihayetinde…
Yüreğinin sesinden uyuyamayanların, her gece içlerinde kopan gürültüdür. Yürek ki kendi kendini duyamaz olmuştur ve kendi kendine sağır… Çünkü dünyadaki en büyük gürültü bir sessizliğe aittir. Çünkü bir sessizlikte onlarca susuş vardır.

Sessizliği Gürültülü Fanzin!Kategoriler: Dergi/Fanzin

Merdiven Altı

Merdiven Altı

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

0 yorum

Aklınızdan Ne Geçiyor?

%d blogcu bunu beğendi: