Mağaradakiler

…….

Vaatlerin ve telkinlerin sonucu dışarı çıktığımızda önümüze hırsla köpürtülen bedenler ve kalıplara dökülmek için eritilmiş ruhlar tercihi sunuldu. Sorulara verdiğimiz her cevap bizi yanlışın başka bir tonuyla boyuyordu. Şıklara alışmamız yani itibar ateşiyle izdihama katılmamız beklenirken mağaramıza geri döndük.
Topluca çıktığımız yere aldatılmışlığın hüznüyle geri dönmüştük. İçerideki birliğimiz dışarının bütün hücümlarından muaf olsa da bir kere dışarıya bulanmıştık; öfkemiz bizi mağaranın ayrı köşelerine çekti. 
İddiaları içinde bir iddia taşımadığımızı dillendirmek dahi onların ispat çabasına yontulacağı için yanlış kişiler tarafından anlaşılmak yerine sustuk. İfade derdinin yalnızca kendi aramızda olabileceğini bilenlerle buluşmak için küfür niyetiyle atfettikleri körlüğü birer nişan yapıp en başta dediğimiz sözün arkasına tekrar buluştuk: “sen dışarıda gözlerini kaybetmişsin arkadaş, biz yerimizden çok memnunuz.”Bizi hiç bir yönden şekillendiremeyen dışarıya inat, sana hayatı hazların dışında insanca umursadığımızı gösteren denemeler ve şiirler sunmaya çalıştık, çünkü edebiyat yarayı değil yaralıyı sever.
mağaradakiler

Sosyal Medyada Paylaş
Merdiven Altı

Merdiven Altı

"Varlığımız Sırlarımızdan İbaret!"

View all posts by Merdiven Altı →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: