I. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Jüri ve Tanıtım Filmi

Bu yıl ilk defa 24-27 eylül tarihleri arasında yapılacak olan I. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali için ilk tanıtım filmi çekildi.

Daha öncede belirttiğimiz gibi bu festivalde sadece Türkiye’ye kısa filmi tanıtmak ve Marmaris’i bir sanat şehri yapmak amaçlanıyor.

 

Jüriler ise şöyle;

Ana Jüri Başkanı

Vecbi Sayar

Vecdi Sayar Türk eleştirmen, yazar, yönetmen. 1972 ODTÜ Mimarlık Fakültesini bitirmesinin ardından, mesleğine yönelmeyen Sayar, sinema, tiyatro ve yazı yazmaya olan ilgisi nedeniyle bu alana yöneldi.Ana Jüri ÜyeleriHayri Çölaşan

17 temmuz 1964’te Ankara‘da doğdum.1986 yılında açılan sınavda başarı göstererek, TRT Ankara Televizyonu Işık servisinde 1987 yılında göreve başladım. 10 yıl ışık şefi olarak çeşitli yapımlarda çalıştıktan sonra kurum içinde açılan sınavla Film Çekim Servisine, kamera asistanı olarak girdim. 2001 yılında Kameraman kadrosunu sınavla, 2004 yılında Şef Kameraman kadrosunu aldım. Halen Kameraman olarak çalışmaktayım.

Işık Şefi olarak çalıştığım yıllarda bu konuda aldığım eğitim, teorik ve pratik tecrübemi kitaba dönüştürmek üzere çalışıyorum. Bu sırada kamera, fotograf ve kompozisyon kuralları ile ilgili çalışmalarım da sürüyor. 
Mustafa Altınoklar

Mustafa Altıoklar, Türk yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu ve fizyoterapist. Eğitimini TED Ankara Koleji/İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi/Gazi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans olarak tamamlamıştır.
Orhan Aydın

Orhan Aydın,1961 İstanbul Beşiktaş doğumludur.1974 yılında kendi yazdığı tiyatro oyunu ile ortaokullar arası tiyatro yarışmasında 1. olmuş ve kendisine gelen teklif üzerine TRT İstanbul Radyosu, Çocuk Saati programlarında yer almıştır.1976 yılında Öztürk Serengil’in TRT’de yayınlanan Gülünüz Güldürünüz yarışma programına katılmış ve Öztürk Serengil’den oyunculuk eğitimi almıştır.1976 yılında ilk tv dizilerinden Ali Uyanık dizisinde oyunculuk yapmıştır.TRT’de yönetmen sn. Erdoğan Ergezen kadrosunda oyunculuk çalışmalarında bulunmuştur.Maltepe Üniversitesi’nde koçluk eğitimi almıştır.Ülkemizin ilk mahalle tiyatrosunu Gayrettepe Çevre Kültür İşletme Derneği çatısı altında kurmuştur.Yazıp yönettiği bir çok oyunun gelirlerini yoksul öğrencilere bağışlamıştır.2001 yılında kurduğu TİYAGO tiyatro Gayrettepe oyuncularının halen genel sanat yönetmenliğini yapmaktadır.Bir çok tv dizisi ve sinema projelerinde yer almıştır.Aktif olarak oyunculuk hayatına devam etmektedir.Şahin Yenişehirlioğlu

24 Ocak 1946 tarihinde İzmir’de doğdu. 1964-1974 yılları arasında Pantheon-Sarbonne Üniversitesi’nde Felsefe alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yaptı. Daha sonra Türkiye’ye döndü. Psikoloji, Sanat Teorisi ve estetik üzerinde çalışmalar yaptı.
Şu an Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde “Estetik Değerlendirme” ile ilgili çalışmalarını öğrenciler ile paylaşmaktadır. Ayrıca Görsel Sanatlar ve Tasarım Bölümü öğrencileri ile “Görsel Kültür” dersi çalışmalarını yürütmektedir.


Ön Jüri Başkanı

Bülent Özkam

Ankara üniversitesi Basın Yayın mezunu olan ÖZKAM, TRT Ankara Televizyonunda yönetmen yardımcısı olarak bir çok belgesel yapımda görev aldı. Devletlerin Belleği Arşivler isimli belgeselde yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. O zamanlar TRT’de görev yapan Mehmet Ali Birand ekibine katılarak 32. Gün programının hazırlanmasında uzun süre görev yaptı. Bu sırada Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesine araştırma görevlisi olarak girdi. İletişim Fakültesi’nde öğrenim gören bir çok öğrencisinin, belgesel filmlerinin, danışmanlığını yaptı. Bülent Özkam’ın Uygulamalı TV Çalışması 1 dersi kapsamında yapılan bir çok belgesel ve kısa film, çeşitli festivallerden ödül aldı. Halen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon Sinema Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve belgeseller üretmektedir.
Ön Jüri ÜyeleriTarık Alpagut

Ankara Üniversitesi SBF Basın Yayın Yüksek Okulu 1984 mezunu. 1987 yılında TRT Ankara Televizyonu, Aktüel Kamera Servisinde kameraman olarak çalışmaya başladı ve halen Görüntü Yönetmeni olarak devam etmektedir.

Serdar Gürcan

Cumhuriyet Anadolu Lisesi 1966, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi 1971 mezunu. TRT Ankara Televizyonu Drama Programları Müdürlüğünde yönetmen olarak görev yaptı. 2005 yılında TRT’den emekli olduktan sonra serbest olarak yönetmenlik yapmaktadır.
Aklınızdan Ne Geçiyor? Cevabı iptal et